Post image for Fototapeta do kuchni

Fototapeta do kuchni

29 lutego 2012

Jest doskonałym sposobem na urozmaicenie minimalistycznego lub stonowanego wnętrza kuchni, ożywienie aranżacji i wprowadzenie ciekawego motywu dekoracyjnego. Dzięki ogromnej różnorodności wzorów (wykonywanych również na zamówienie) sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, w interesujący sposób informując o funkcji pomieszczenia, zaś dzięki specjalnemu sposobowi wykonania zagwarantuje trwałość i łatwość czyszczenia. Wszystko to sprawia, że fototapeta do kuchni może być praktyczną i atrakcyjną ozdobą wnętrza, dodając mu wyjątkowego smaku i charakteru.

Fototapeta do kuchniWiele osób rezygnuje z fototapety do kuchni obawiając się, że po jakimś czasie zacznie odklejać się czy niszczyć pod wpływem wilgoci. Tymczasem producenci oferują obecnie specjalne rodzaje materiałów, odpornych na zabrudzenia, zmywanie, wysokie temperatury, działanie tłuszczu i wody. Są to fototapety laminowane, a także wodoodporne płótna poliwinylowe lub fizelinowe o ziarnistej fakturze. Taki materiał nie poddaje się działaniu wilgoci, druk nie traci na jakości, a powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu ? wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką z dodatkiem odrobiny płynu do naczyń. Dodatkowym zabezpieczeniem może być pleksi lub cienka tafla szkła.

Fototapeta do kuchniFototapeta w kuchni umieszczana jest najczęściej między blatem a górnymi szafkami, zapełniając tym samym pustą przestrzeń i zastępując kafelki. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie: możemy zdecydować się na wielkoformatową grafikę, umieszczoną za kącikiem jadalnianym lub na wolnej ścianie pomieszczenia. Ciekawym pomysłem jest również fototapeta na drzwiach, zmówiona według indywidualnych kryteriów. Elegancko i nowocześnie zaprezentuje się fototapeta za szkłem, podświetlona diodami LED. W zależności od naszych potrzeb i upodobań wybrany motyw graficzny może być tłem minimalistycznego umeblowania, głównym elementem wystroju kuchni lub niewielkim, aczkolwiek ciekawym urozmaiceniem wnętrza.

Fototapeta do kuchniFototapeta do kuchni

Wśród wybieranych wzorów najpopularniejsze są te typowo ?kuchenne?: warzywa i owoce, przyprawy, napoje, zioła, wino, desery czy motywy roślinne. W kuchni stylizowanej dobrze zaprezentują się grafiki przedstawiające tradycyjne wypieki, przyprawy czy stare sprzęty kuchenne, Fototapeta do kuchnizaś w nowoczesnym wnętrzu ? kolorowe zdjęcia koktajlów, butelek czy owoców. Miłośnicy kawy będą mogli wybrać jeden z wielu motywów eleganckich filiżanek czy brązowych ziarenek, przywodzących na myśl ten niepowtarzalny poranny aromat. Fototapeta do kuchniNie zabraknie również apetycznych zdjęć potraw i deserów, wręcz zapraszających do smacznego posiłku :). Nie musimy decydować się oczywiście jedynie na takie motywy: w kuchennym wnętrzu równie ciekawie zaprezentuje się chociażby abstrakcyjna nowoczesna grafika, wiosenne kwiaty czy pejzaż rozległego pola o wschodzie słońca. Niezależnie od tego, co wybierzemy, fototapeta powinna wprowadzać nas w dobry nastrój, współgrać z całością pomieszczenia i sprzyjać radosnym chwilom zarówno przy porannej kawie, jak i rodzinnym obiedzie.

Fototapeta do kuchniFototapeta do kuchni

Leave a Comment

Previous post:

Next post: