Helvetia Furniture

logo helHelvetia Furniture to firma, która pochodzi niemalże z samego centrum Polski, z Bydgoszczy. Powstała w roku 1990 i od tego czasu, przez dwie dekady, stała się bardzo ważnym punktem zainteresowania na mapie klientów poszukujących mebli. Jej głównym atutem jest produkcja komfortowych, bardzo wygodnych i nowoczesnych mebli. W skład jej oferty wchodzą takie meble jak: zestawy wypoczynkowe, narożniki, sofy, fotele i pufy. Jak więc widać, firma nie zajmuje się produkcją typowej stolarki meblarskiej (szafy, witryny, komody, stoły czy krzesła).

719

Helvetia Furniture posiada ogromną moc produkcyjną, która pozwala na dzienną produkcją ponad 700 kompletów mebli tapicerowanych. Wszystko to realizowane jest przez dwie załogi pracujące w Bydgoszczy i Chełmnie. Wszystkie rodzaje mebli zaprojektowane są z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Mają za zadanie sprawdzić się w domowym, przytulnym salonie i w przestrzeni biurowej. Producent bardzo dużą uwagę zwraca na oferowanie klientom czegoś innego, jak ruchome zagłówki oraz lśniące, metalowe wstawki, funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń na pościel, itp.

Meble Helvetia Furniture charakteryzuje bardzo wysoka jakość materiałów i perfekcja wykonania, którą dokłada się na każdym etapie produkcji. W kolekcji Helvetia Furniture dostępnych jest ponad 100 różnych modeli a firma wciąż realizuje prace mające na celu rozwój nowych projektów.

braz

Powinny być one zgodne z obowiązującymi trendami mody oraz poszukiwanymi przez klientów właściwościami, jakimi powinien charakteryzować się mebel tapicerowany najwyższej jakości.

Dzięki takiemu podejściu, firma odniosła ogromny sukces w Wielkiej Brytanii, który zaowocował nagrodą ?Diamond Award? przyznawaną przez brytyjskie centrum technologiczne SATRA, za doskonałą jakość produktów Helvetia Furniture. Otrzymuje także liczne nagrody w Polsce. Należy wspomnieć przynajmniej jedną z nich. Mianowicie, jej kolekcja ?Rawenna? (zestaw mebli wypoczynkowych) otrzymała nagrodę ?Diament Meblarstwa? w marcu 2010 roku na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie, imprezie niezwykle popularnej w branży hoteli i restauracji, z której premiery bardzo często goszczą na stałe w salonach meblarskich na terenie całego kraju. Wspomnieć należy także o tym, że w 2009 roku przedsiębiorstwo zostało wytypowane, jako najlepszy producentem mebli tapicerowanych. Ranking Producentów Mebli został zorganizowany przez miesięcznik ?Meble Plus?.

Helvetia Furniture jest bardzo dużym eksporterem do Austrii, Niemiec oraz Szwajcarii. Nie omija także rynków Europy Wschodniej.