Post image for Biała kuchnia

Biała kuchnia

10 Luty 2012

Przestronna, elegancka i ponadczasowa, dobrze prezentuje się zarówno w nowoczesnym wnętrzu, jak i w domu czy mieszkaniu utrzymanym w stylu klasycznym, w obu przypadkach tworząc wrażenie świeżości i lekkości. Białe meble idealnie pasują do kuchni połączonych z salonem, a także do niewielkich powierzchni, które wizualnie powiększą. Wystarczy efektownie zestawić je ze szkłem, drewnem lub barwnymi dodatkami, a nasza biała kuchnia stanie się stylowym, zawsze modnym wnętrzem, wprowadzając do mieszkania więcej światła i przestrzeni.

Biała kuchniaBiały kolor często wykorzystywany jest w aranżacjach kuchni nowoczesnych, utrzymanych w minimalistycznym stylu. Pojawia się na lakierowanych, błyszczących frontach szafek, połączonych z równie jasnymi lub ciemniejszymi blatami (częstym zestawem jest tutaj biel i czerń lub biel z odcieniami szarości i brązu). Wyróżniającą cechą takiego wystroju jest przede wszystkim prostota: dlatego też nowoczesne meble kuchenne, utrzymane w bieli, Biała kuchniapowinny mieć geometryczną konstrukcję z jak najmniejszą ilością uchwytów. Taka aranżacja tworzy wrażenie chłodu i czystości, wręcz sterylności. Jeśli chcemy je nieco przełamać, wystarczy dobrać dodatki w kolorowych odcieniach. Kuchnia w bieli dobrze skomponuje się z elementami ożywiającej czerwieni, zieleni i pomarańczu. Ciekawym i zarazem funkcjonalnym elementem wystroju może być wyspa kuchenna.

Jeśli jednak nie przepadamy za minimalistyczną prostotą nowoczesnego stylu, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy urządzili kuchnię tradycyjną czy retro, również utrzymaną w białej tonacji. Inspiracji z pewnością dostarczy nam kuchnia w stylu angielskim z drewnianymi meblami, przeszklonymi szafkami, tłoczonymi frontami i delikatnymi zdobieniami w postaci mosiężnych uchwytów. Biała kuchniaZ takim wystrojem najlepiej będą współgrać wszelkie elementy z jasnego drewna: podłoga, blaty, stół i krzesła, a także akcesoria dekoracyjne. Wnętrze ożywią kwiaty, eleganckie firanki do kuchni, dopasowany chodniczek czy kolorowe doniczki. W ofercie poszczególnych producentów znajdziemy również stylowe kuchnie retro, utrzymane w jasnej tonacji. Obie aranżacje (nowoczesną i tradycyjną) można oczywiście połączyć, wybierając np. prostą zabudowę kuchni, zestawioną z drewnianymi dodatkami.

Biała kuchniaWiele osób zastanawia się nad praktycznością białego wystroju ze względu na trudność jego utrzymania w czystości. Jednak wbrew pozorom jasna kuchnia jest łatwa w pielęgnacji: fronty brudzą się tak samo jak wszystkie inne, a wszelkie plamy i ślady tłuszczu są łatwo dostrzegalne, dzięki czemu szybko doprowadzimy je do czystości. Warto wybrać oczywiście dobre materiały, które nie zmienią barwy pod wpływem światła słonecznego i nie sprawią nam problemów w czyszczeniu.

Biała kuchnia ? aranżacje:

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Biała kuchnia

Leave a Comment

Previous post:

Next post: