Post image for Jak urządzić mały przedpokój

Jak urządzić mały przedpokój

16 Listopad 2011

W niewielkich blokowych mieszkaniach nie mamy zazwyczaj dużych możliwości aranżacyjnych. Dotyczy to praktycznie każdego pomieszczenia, a zwłaszcza przedpokoju, który zazwyczaj jest dość wąski: często mamy problem z umieszczeniem w nim odpowiednio dużego wieszaka, szafki na buty czy większej szafy na płaszcze i kurtki. Dlatego postaramy się podsunąć Wam dzisiaj kilka pomysłów na to, jak urządzić mały przedpokój w taki sposób, żeby maksymalnie wykorzystać każdy wolny element przestrzeni i jednocześnie nie zagracić pomieszczenia.

Przede wszystkim powinniśmy pomalować ściany na jasny, neutralny lub nieco żywszy kolor, co optycznie powiększy przestrzeń. Ciekawie zaprezentuje się chociażby biel połączona z akcentami czerni, ciepłe odcienie żółci i pomarańczu, pastelowa zieleń. Jeśli w przedpokoju chcemy ustawić meble, wybierzmy raczej te w jasnej tonacji i umieśćmy je w rogach pomieszczenia. Mały przedpokój - stojak na butyZamiast tradycyjnej komody, szafki na buty i stojącego wieszaka możemy zastosować rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić sporo miejsca: symetrycznie rozmieszczone na ścianie półki, poziomy pas z drewnianymi lub metalowymi haczykami na ubrania, półkę lub listwę na buty (nad tą pierwszą możemy umieścić niewielką ławeczkę, drugą zaś powiesimy na ścianie), materiałowe kieszonki na czapki, szaliki i inne drobiazgi. Jeśli urządzamy przedpokój w stylu nowoczesnym, ciekawym rozwiązaniem mogą być meble modułowe (np. połączone z sobą poziomo lub pionowo kontenerki do przechowywania drobiazgów), Mały przedpokójdesignerskie stojaki na buty lub duże pudła, które możemy umieścić pod miejscem do siedzenia. Jeśli natomiast wolimy tradycyjny charakter wnętrza, dobierzmy niezbyt głębokie meble o małych gabarytach, wieszając na wieszaku tylko niezbędne i aktualnie używane rzeczy, zaś ?sezonowe? płaszcze, buty i inne ubrania przechowując w większej sypialnianej szafie lub garderobie. Bardzo funkcjonalne i pozwalające na oszczędność miejsca są zestawy typu “3 w 1″ lub “2 w 1″, będące połączeniem wieszaka, półki na buty i siedziska, ławeczki i grzejnika czy grzejnika i wieszaka. Świetnym pomysłem jest również składne siedzisko lub krzesło.  Mały przedpokój - szafa wnękowaJeśli nasz przedpokój posiada ścienną wnękę, możemy umieścić tam szafę ? warto zdecydować się na przeszklony model z drzwiami przesuwnymi, który pozwoli zaoszczędzić miejsce i wizualnie powiększy pomieszczenie. Mały przedpokój powiększy także każde dobrze oświetlone lustro, powieszone na ścianie, którą dodatkowo możemy wyróżnić innym kolorem.

Tak jak w przypadku każdego niewielkiego pomieszczenia musimy zwrócić uwagę na to, żeby nie zagracić go stosem drobiazgów ? z pewnością wystarczą dwa – trzy dekoracyjne akcesoria, np. kwiaty, wiklinowy pojemnik, obraz czy ozdobny wieszak na klucze. Mały przedpokój - składane siedziskoWażne jest również, żeby cały przedpokój był utrzymany w jednolitym stylu. Jeśli znajduje się tuż obok salonu, możemy rozważyć połączenie obu tych pomieszczeń, np. umieszczając między nimi drzwi przesuwne. Pamiętajmy przy tym, żeby nie przypisywać przedpokojowi zbyt wielu funkcji dekoracyjnych czy reprezentatywnych: w końcu jest on tylko ?strefą przejściową? do naszego mieszkania, w której najważniejsza powinna być funkcjonalność, estetyka i prostota.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: