Post image for Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój?

28 grudnia 2009

Mało miejsca, wiele potrzeb – tak można by skrótowo scharakteryzować problemy, które pojawiają się, gdy urządzamy przedpokój. Tymczasem to strategiczne miejsce każdego domu jest bardzo ważne: stanowi bowiem swoiste wprowadzenie do pozostałych części naszego mieszkania. Obowiązkowe wyposażenie każdego przedpokoju to wieszak, szafka na buty, szafa i lustro. Możliwych sposobów rozmieszczenia tych elementów jest jednak mnóstwo. Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady, które pomogą odpowiedzieć nam na pytanie: „jak urządzić przedpokój w taki sposób, by był nie tylko praktyczny, lecz także elegancki?”

Jak urządzić przedpokój– Najlepsze lustro do przedpokoju to takie, które będzie na tyle duże, żeby odbijać całą sylwetkę (zawsze przecież warto skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu). Może się ono znajdować chociażby na drzwiach wnękowej szafy. Jeśli jednak brakuje nam miejsca na tak duży element wystroju, możemy zawiesić na ścianie mniejsze lusterko, odbijające naszą twarz, dopasowane kształtem i kolorem do całości stylizacji. W ostateczności można też nakleić rządek samoprzylepnych lusterek na szafie lub nawet na drzwiach wejściowych.

– Dodatkowym, ale bardzo ważnym elementem przedpokoju jest siedzisko, np. krzesło, niewielka ławeczka czy wiklinowy fotel. Na pewno przyda się on podczas zakładania butów lub jako miejsce do tymczasowego położenia zakupów czy poczty.

Jak urządzić przedpokój– Wąski korytarzowy przedpokój aż prosi się o stworzenie pawlaczy albo szerokich półek, usytuowanych nad futrynami drzwi. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli na zmagazynowanie ważnych przedmiotów, sprawi też (poprzez wrażenie obniżonego sufitu ), że przedpokój będzie się wydawał kameralnym i przytulnym miejscem.

Jak urządzić przedpokój– W przypadku przestronnego wnętrza warto pokusić się o ciekawsze pomysły na przedpokój, rozszerzające jego funkcje. Można tam przecież ulokować na przykład aneks stołowy, wygodny fotel, telefon i zaplecze biblioteczne, mini-garderobę, miejsce do pracy czy zabaw lub kącik zainteresowań np. dla majsterkowicza (musimy wtedy zadbać o zapewnienie dobrego oświetlenia).

Ściany w przedpokoju są wyjątkowo narażone na uszkodzenia i właśnie stąd bierze się zapewne wielkie powodzenie boazerii. Równie funkcjonalne, a na pewno bardziej oryginalne będzie oklejenie ścian tapetą lub tkaniną. Na podłogę polecana jest terakota, o której zaletach najlepiej przekonamy się podczas jesienno-zimowej deszczowej pogody.

Jak urządzić przedpokój– Ważne jest także odpowiednie oświetlenie przedpokoju. Najlepiej, by było ono zarówno sufitowe, jak i boczne, co pozwoli regulować natężenie światła w zależności od potrzeb. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, ciekawie zaprezentują się barwy zdecydowane, np. soczyste zielenie przy jasnym drewnie, czerwień połączona z granatem lub brąz z bielą i beżem. Słoneczna żółć i pomarańcz stworzą wrażenie przytulnego, ciepłego wnętrza, zaś neutralny kolor pozwoli nam dobrać dodatki w bardziej wyrazistym odcieniu.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: