Post image for Kolor do przedpokoju

Kolor do przedpokoju

14 stycznia 2012

Podczas aranżacji domu czy mieszkania nasza uwaga skupia się zazwyczaj na najważniejszych pomieszczeniach, takich jak salon, sypialnia, jadalnia czy kuchnia. Przedpokój, który wydaje się nam najmniej istotnym wnętrzem, zostawiamy często na samym końcu, nie przykładając do jego urządzenia tyle uwagi. Tymczasem odpowiednia aranżacja tego niepozornego pomieszczenia może stanowić wprowadzenie do pozostałej części naszego domu, stając się tym samym jego wizytówką. Dlatego też warto zastanowić się, jaki kolor do przedpokoju powinniśmy wybrać, aby stworzyć przytulne wnętrze i już od samego wejścia zaprezentować gościom charakter naszych ?czterech kątów?.

W ciemnym przedpokoju, do którego nie dociera światło słoneczne, najlepiej będzie zastosować barwy rozjaśniające: odcienie ciepłe lub chłodne, lekko i średnio nasycone. Niewielki, wąski przedpokój wizualnie powiększymy za pomocą koloru żółtego, białego, beżowego, seledynowego, błękitnego, jasnego fioletu i pomarańczu. Słoneczne barwy sprawią ponadto, że w holu zagości ciepła, przyjazna atmosfera. Aby wydłużyć kwadratowy przedpokój, pomalujmy jego ściany na dwa kolory: prostopadłe do wejścia odcieniem nasyconym, zaś dwie pozostałe ? delikatnym. Dobrym sposobem na Kolor do przedpokojuożywienie i powiększenie wnętrza jest także lamperia z mocniejszą barwą, znajdującą się na niższym fragmencie ściany. Innym sposobem na malowanie przedpokoju jest wyróżnienie ściany z drzwiami wejściowymi mocniejszym lub bardziej stonowanym odcieniem tej samej barwy, na którą malujemy resztę pomieszczenia, np. fioletu czy zieleni.

W przypadku większego przedpokoju można pokusić się o odważniejszą aranżację, stosując wyraziste kolory. Możemy tu zastosować kilka różnych barw w jednej lub kilku tonacjach. Wysoki przedpokój obniżymy optycznie, malując sufit na kolor ciemniejszy niż ściany. Tym samym odcieniem możemy pokryć framugę drzwi i/lub ścienną wnękę, dzięki czemu urozmaicimy wnętrze w ciekawy sposób i wyeksponujemy wybrane części pomieszczenia. Zdecydowany, mocny kolor do przedpokoju może nam posłużyć również do namalowania niewielkiego prostokąta na ścianie, na którym powiesimy lustro, obraz lub inną ozdobę.

Kolor do przedpokoju

Jeśli szukamy jeszcze bardziej oryginalnych rozwiązań, dobrym pomysłem na aranżację holu może być ciekawa fototapeta, artystyczne malowanie wnętrz, dekoracyjne panele lub różnego typu naklejki, którymi ozdobimy jedną ze ścian. Takie elementy mogą pełnić funkcję dekoracyjną w małym przedpokoju, w którym nie ma miejsca na kwiaty czy inne ozdoby. Natomiast w większym holu będą stanowiły ciekawy akcent, który na pewno zwróci uwagę i będzie wspaniałym wprowadzeniem do dalszych części naszego mieszania. Nie zapominajmy także o odpowiednim oświetleniu, które podkreśli wybrany przez nas kolor przedpokoju i wpłynie na stworzenie określonego klimatu wnętrza.

Kolor do przedpokoju

Leave a Comment

Previous post:

Next post: