Post image for Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim

10 Styczeń 2012

Naturalność, prosta elegancja jasnych barw oraz subtelne zdobienia ? tak można by w skrócie opisać styl angielski w kuchni. Idealny do większych wnętrz, w których możemy wyeksponować poszczególne elementy aranżacji, nadaje pomieszczeniu wrażenie czystości, przytulności i ciepła. Dzięki zwartej zabudowie gwarantuje też większą pojemność na przeróżne kuchenne drobiazgi, nie zagracając jednocześnie pomieszczenia. Krótko mówiąc, jest to styl odpowiedni dla wszystkich tych, którzy cenią praktyczność, połączoną z pięknem prostoty i delikatną nutą stylistyki retro.

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim to przede wszystkim kuchnia naturalna: jej podstawę stanowią meble drewniane, lakierowane na jasne kolory: biel, beż, odcienie kremowe i pastelowe. Takie barwy sprzyjają optycznemu powiększeniu wnętrza. Są to meble o prostej konstrukcji, choć posiadają jednocześnie delikatne elementy ozdobne w postaci mosiężnych uchwytów, subtelnych tłoczeń, elementów z kamienia czy ceramiki, nadających pomieszczeniu niepowtarzalnej elegancji. Dzięki nim styl kuchni angielskiej jest co prawda prosty, ale nie minimalistyczny, przez co wyraźnie odróżnia się od kuchni nowoczesnych.

Kuchnia w stylu angielskim

Charakterystycznym elementem wnętrza bardzo często jest duża wyspa kuchenna, stanowiąca centralny punkt aranżacji. Obowiązkowym elementem wyposażenia są przeszklone szafki, ciąg rozmieszczonych wzdłuż blatu szuflad i szafek z tłoczonego drewna, masywna zabudowa kuchenki oraz proste, dość duże listwy, wieńczące szczyt mebli. Blaty wykonane są z woskowanego lub lakierowanego drewna bądź kamienia. Dopełnieniem takiej kuchni mogą być meble rattanowe czy wiklinowe, a za ozdobę posłużą nam eleganckie firanki do kuchni, rolety bambusowe oraz wszelkie dekoracje z drewna, ceramiki i mosiądzu, najlepiej stylizowane na stare.

Kuchnia w stylu angielskim

Jeśli chcemy przełamać jednolitość wnętrza lub szukamy ciekawszych rozwiązań, możemy zdecydować się na ciemną podłogę z kafli, żywy kolor ścian lub kamienne blaty szafek w kontrastowym kolorze. Zamiast wyspy kuchennej centralnym punktem pomieszczenia może być oczywiście stół. Pamiętajmy jednak, że tak zaaranżowana kuchnia angielska wymaga większej powierzchni, na której cała zabudowa zostanie odpowiednio wyeksponowana. Kuchnia w tym stylu wyjątkowo dobrze zaprezentuje się zwłaszcza w domach jednorodzinnych, utrzymanych w stylistyce wzorowanej na wiejskiej, prowansalskiej czy retro.

Kuchnia w stylu angielskim

Leave a Comment

Previous post:

Next post: