Post image for Kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą

26 Marzec 2012

Wyspa w kuchni to coraz chętniej stosowany element w urządzaniu przestrzeni kuchennej. Taka aranżacja jest wygodna, ergonomiczna i sprzyjająca współczesnemu stylowi życia, związanemu z wspólnym gotowaniem w gronie rodziny i znajomych. Aby jednak właściwie spełniała swoją funkcję, musi posiadać odpowiednie wymiary i zapewniać swobodę, niezbędną do przygotowywania codziennych posiłków.

Kuchnia z wyspąNajprostsza wyspa kuchenna zajmuje ok. 1m2 powierzchni. Najłatwiej wydzielimy ją w przypadku kuchni połączonej z salonem, kiedy do dyspozycji mamy znacznie większą przestrzeń. Jeśli natomiast planujemy umieścić wyspę w pomieszczeniu zamkniętym, powinno ono posiadać plan kwadratu i co najmniej 15-20 metrów2 ? tylko wtedy aranżacja będzie w pełni funkcjonalna. Aby swobodnie korzystać z szafek znajdujących się za wyspą, odległość między nimi powinna wynosić ok.100 cm. Warto przemyśleć również głębokość wyspy: Kuchnia z wyspąmoże to być np. 60 cm, podobnie jak w przypadku standardowych szafek kuchennych. Jeśli jednak planujemy umieścić tam zlewozmywak lub płytę grzewczą, najlepiej będzie poszerzyć blat o ok. 20 cm.

Kuchnia z wyspą jest funkcjonalna z wielu powodów: umożliwia wspólne gotowanie kilku osobom jednocześnie, zapewnia dodatkowy schowek na akcesoria kuchenne, oddziela kuchenną przestrzeń od reszty pomieszczenia, stanowi wygodny blat na przygotowanie posiłków, skraca dystans między urządzeniami AGD. W przypadku kuchni otwartej na salon część kuchenna może być znacznie mniejsza niż w pomieszczeniu zamkniętym. Kuchnia z wyspąNa dużej, wielofunkcyjnej wyspie zmieścimy w tym przypadku wszystko, co niezbędne: płytę, zlewozmywak i blat. Ciekawym rozwiązaniem może być także przedłużenie wyspy kuchennej o dostawiony do niej stół ? kuchnia zmieni się w ten sposób w jadalnię, zapewniając płynne przejście od gotowania do podawania i jedzenia posiłków.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: