Post image for Łazienka retro

Łazienka retro

10 Październik 2011

W eleganckim stylu retro możemy urządzić nie tylko salon, sypialnię czy kuchnię. Równie oryginalnie zaprezentuje się również przytulna łazienka retro w romantycznym klimacie, nawiązująca swoim kunsztownym designem do aranżacji XIX i XX wieku.

Łazienka retroStyl retro to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla dużych powierzchni, których przestrzeń idealnie wyeksponuje wszystkie elementy wyposażenia. W takich wnętrzach postawmy przede wszystkim na klasyczne kolory: biel, czerń, beże, brązy, ecru. Możemy zdecydować się na stylizowaną boazerię z ozdobną listwą lub wzorem oraz czarno-białą podłogę w szachownicę, inspirowaną przedwojennym stylem. Podstawowym elementem wyposażenia jest oczywiście wanna retro, nawiązująca stylistyką do dawnych balii lub też postawiona na złoconych nóżkach. Elegancko wyglądać będą także ?stare? srebrne lub złote kurki. Podobnie wystylizowana powinna być umywalka, wolnostojąca lub wbudowana w ciemnodrewnianą zdobioną szafkę czy komodę. Łazienka retro - baterie i kurkiMosiężne uchwyty, duże lustro w ozdobnej pozłacanej ramie, stylizowane dodatki, jak mydelniczka czy porcelanowe pudełka, wzorzyste dywaniki, wiklina lub drewniane kuferki, przyćmione kinkietowe światło i delikatne zasłonki w oknie ? to typowe akcesoria, w jakie możemy wyposażyć łazienkę w tym stylu. Ciekawie zaprezentuje się również zdobione krzesło, na którym można powiesić ręcznik, Łazienka retropostawić pachnące świece, suszone kwiaty czy ulubione kosmetyki. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy zdecydować się także na toaletkę retro, przywodzącą na myśl dawne czasy, kiedy damy długimi godzinami stroiły się przed lustrem.

Łazienka w stylu retro wprowadzi do naszego domu niepowtarzalny, wręcz dystyngowany charakter. To idealne rozwiązanie dla mieszkań w kamienicach i domów jednorodzinnych. Jeśli natomiast nie posiadamy dużej łazienki, zdecydujmy się na same dodatki retro, które również pomogą nam utworzyć elegancji design rodem z dawnych lat.

Łazienka retro – aranżacje:

Łazienka retro

Łazienka retro

Łazienka retro

Łazienka retro

Łazienka retro

Łazienka retro

Łazienka retro

Leave a Comment

Previous post:

Next post: