Post image for Meble biurowe

Meble biurowe

16 Październik 2010

Podstawowym zadaniem mebli biurowych jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy. O tym, czy rola ta zostanie spełniona, decydują w głównej mierze następujące czynniki: ergonomia, dostosowanie do warunków pracy oraz potrzeb pracowników.

Ergonomię można rozumieć jako dążenie do stworzenia warunków, dzięki którym pracownik nie będzie się męczył, a tym samym jak najlepiej wypełni swoje obowiązki. Zapewni to m.in. funkcjonalny rozkład poszczególnych mebli i szafek, zapewniający szybki dostęp do niezbędnych dokumentów, odpowiednio duży blat stołu czy biurka, mieszczący wszelkie niezbędne akcesoria oraz wygodny fotel o odpowiednio dużym stopniu regulacji, wyposażony w podłokietniki. Na kompletne wyposażenie miejsca pracy składają się następujące meble biurowe: biurka i stoły biurowe, krzesła, fotele, szafy aktowe zabezpieczające dokumenty, szafy z jedno- i dwuskrzydłowymi drzwiami oraz drzwiami żaluzjowymi, łamanymi i chowanymi oraz szafy kartotekowe. Powinniśmy dobrać poszczególne elementy w taki sposób, żeby zdołały pomieścić wszystko to, co niezbędne, a przy tym nie zagracały czy nie przytłaczały pomieszczenia swoją wielkością.

Meble biurowe

Poza doborem odpowiednich mebli pod kątem technicznym pozostają jeszcze aspekty estetyczne. Eleganckie lub oryginalnie zaprojektowane meble biurowe znajdujące się w miejscu pracy bez wątpienia cieszą oko każdej osoby i dodają uroku całemu wnętrzu. Duże znaczenie mają m.in. kolory ? stonowane i umiarkowane działają uspokajająco (są dobrą opcją np. dla księgowych), natomiast wyraziste i krzykliwe działają pobudzająco (będą idealne dla kreatywnych pracowników).

Meble biurowe

Każde meble biurowe stwarzają możliwość zaaranżowania funkcjonalnego i jednocześnie estetycznego biura, o ile tylko będą utrzymane w jednolitej stylistyce. W tradycyjnych biurach, np. kancelariach adwokackich, możemy zdecydować się na meble stylowe, wykonane z ciemnego drewna oraz meble skórzane, które dodadzą wnętrzu klasy i elegancji, tworząc jednocześnie wrażenie solidności. Mniej tradycyjne wnętrza można wyposażyć np. w meble z blachy stalowej, która cechuje się znaczną wytrzymałością, jest odporna na wysokie temperatury i ogień. Przełamywać schematy mogą nie tylko same meble, lecz także dodatkowe elementy wyposażenia np. telefony czy komputery. Niekonwencjonalne dodatki mogą nawiązywać do stylu mebli lub zupełnie się od niego odcinać, tworząc wnętrze o oryginalnym, nowoczesnym charakterze. Takie nowatorskie rozwiązania, opierające się na wyszukanym designie oznaczają jednak stosunkowo wyższe koszta, przez co często rezygnuje się z nich na rzecz powielania schematów w urządzaniu przestrzeni biurowej. Każdy, kto nie chce tracić pieniędzy na oryginalne meble do biura, zawsze może wybrać np. ciekawe akcesoria i dekoracje, które bez wątpienia dodadzą wnętrzu uroku.

Meble biurowe

Leave a Comment

Previous post:

Next post: