Post image for Meble dziecięce

Meble dziecięce

14 Październik 2010

Dla większości rodziców umeblowanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli stają przed tym problemem po raz pierwszy. Pojawiają się wówczas pytania: jakie powinny być meble dziecięce? Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiemy Wam kilka kryteriów i pomysłów, które mogą okazać się pomocne.

Wybierając meble dla dziecka, zawsze należy kierować się potrzebami malucha, a nie własną wygodą czy wyobrażeniami. Trzeba mieć na uwadze, że meble dziecięce nie mogą być takie jak dla dorosłych ? tutaj obowiązują bowiem nieco inne zasady. Dziecko to nie mniejszy dorosły, ale indywidualna osoba, mająca specyficzne potrzeby. Każdy maluch lubi przebywać w pomieszczeniach, w których może poczuć się jak w bajkowym świecie. Dlatego możemy wybrać mu meble o ciekawych kształtach, np. w postaci domków, samochodów, karet czy zamków ? dzieci to uwielbiają! Najlepiej postawić na żywe, słoneczne kolory, względnie pastele, jeśli zaś wybieramy meble białe lub jednolite, np. sosnowe, dobierzmy kolorowe dodatki lub specjalne naklejki, którymi ozdobimy łóżeczko czy szafkę. Fundamentalną rolą mebli dziecięcych jest zbudowanie w pomieszczeniu dziecka miłej atmosfery, budującej radosny nastrój i sprzyjającej zabawie.

Meble dziecięce

Nie możemy zapominać również o bezpieczeństwie naszych milusińskich ? powinno ono iść w casino parze z wygodą i praktycznością. Meble dziecięce najczęściej wytwarzane są z drewna, które jest materiałem bezpiecznym i nieszkodliwym dla zdrowia. Nie mogą mieć ostrych kantów ani elementów, które można łatwo urwać ? ich narożniki powinny być zaokrąglane lub posiadać odpowiednie nakładki. Meble dla dzieci posiadają też zupełnie inne gabaryty: niewysokie szafki, które sięgają ok. 150 centymetrów sprawiają, że maluchy nie są narażone na upadek z dużych wysokości. Wytwórcy mebli dziecięcych proponują obecnie ciekawe modele, posiadające dużo praktycznych funkcji, np. liczne schowki, rozkładane łóżko, stolik połączony z półkami na zabawki itd. Modułowe meble dla dzieci, które możemy wykorzystać w różny sposób w zależności od potrzeb, znajdziemy w ofercie Via Toy Box.

Meble dziecięce

Pamiętajmy oczywiście o tym, żeby odpowiednio dobrać meble do wieku naszych pociech, aby zapewnić im komfort, swobodę, możliwość rozwoju i nauki. W związku z tym wyposażenie pokoju dla najmłodszych powinno być co jakiś czas odświeżane.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: