Post image for Meble łazienkowe

Meble łazienkowe

10 października 2010

Podstawową funkcją mebli łazienkowych jest utrzymanie porządku w łazience, co jest niezwykle trudnym wyzwaniem zwłaszcza w małych wnętrzach. Musimy więc dobrać odpowiednio duże i funkcjonalne szafki i półki, które umożliwią przechowywanie kosmetyków i sprzętów niezbędnych dla całej rodziny, gwarantując zachowanie ładu nawet w najmniejszym pomieszczeniu.

Meble łazienkoweWybierając meble do łazienki, większość z nas kieruje się trzema podstawowymi kryteriami: funkcjonalnością, wyglądem i ceną. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę także inne aspekty – przede wszystkim cechy, którymi powinny odznaczać się meble łazienkowe tj. odporność na wilgoć i wodę, dokładność wykończenia i solidność wykonania. Możemy rozważyć zakup mebli z kółkami lub nóżkami, które chroniłyby korpus przed bezpośrednią stycznością z wilgotną lub mokrą podłogą, a tym samym przed odkształceniami. Ważne są również walory estetyczne: meble łazienkowe powinny współgrać z wszystkimi elementami wyposażenia, kolorem i stylem wnętrza. Znaczenie mają także detale: mydelniczki, wieszaki na ręczniki, rolety, lustra itd. W zależności od upodobań możemy urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym, tradycyjnym lub retro (ten ostatni polecany jest raczej do większych wnętrz), Meble łazienkowewybierając stonowane lub bardziej wyraziste kolory, przy czym wskazana jest tutaj w miarę jednolita tonacja – zazwyczaj stosuje się biel, odcienie beżu, kremu i brązu, choć ciekawie może wyglądać również kolor niebieski, zielony, czerwony i akcenty czarnego na tle jasnych, jednolitych ścian. Jeśli posiadamy łazienkę o dużej powierzchni, możemy zdecydować się na elegancką toaletkę lub mini-komodę, jeśli zaś nie mamy wiele miejsca do dyspozycji, dobrym rozwiązaniem mogą być niewielkie szafki oraz półki, umieszczone nad lub pod umywalką. Możemy ustawić na nich koszyki, przeznaczone do przechowywania drobiazgów, co w nbso odróżnieniu od rozstawionych wszędzie przedmiotów stworzy wrażenie większej przestrzeni.

Meble łazienkowe retroObecnie producenci mebli łazienkowych dają nam ogromne możliwości wyboru spośród licznych modeli i wzorów. Klienci o większej zasobności portfela mogą sobie pozwolić na stworzenie niemal salonu kąpielowego. Markowe sklepy z meblami to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią ?kupować kota w worku? ? zawsze możemy obejrzeć meble, sprawdzić ich wygodę oraz sposób działania, ocenić stan i wygląd zewnętrzny. Osoby, które nie mogą znaleźć w sklepach niczego, co odpowiadałoby im gustom i potrzebom, mogą zamówić meble łazienkowe robione na miarę. Dla klientów dysponujących skromniejszymi środkami dobrym wyborem mogą być natomiast meble do Meble łazienkowe nowoczesnesamodzielnego montażu, które są stosunkowo tanie. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba na nie czekać, są więc idealną opcja dla wszystkich osób, którym zależy na czasie. Minusem takiego wyboru jest konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na samo składanie mebli.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: