Post image for Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

9 marca 2012

Współczesne aranżacje wnętrz charakteryzują się dwiema podstawowymi cechami: minimalizmem i dużą ilością wolnej przestrzeni. Te same elementy powinny wyróżniać nowoczesną jadalnię ? miejsce spotkań, rodzinnych posiłków i uroczystych przyjęć. Sam wygląd to jednak nie wszystko ? równie ważne są funkcjonalne rozwiązania, które zapewnią wygodę podczas każdego spotkania przy wspólnym stole. Nie można zapominać także o podkreśleniu klimatu wnętrza za pomocą odpowiednich akcesoriów i dekoracji.

Nowoczesna jadalniaNowoczesne meble do jadalni to najczęściej zestawy z drewna, metalu, szkła i plastiku. Ich proste, geometryczne formy uwydatniają modernistyczną aranżację, tworząc stonowany, wręcz chłodny wystrój. Oryginalnie zaprezentują się zwłaszcza meble szklane oraz modele z elementami metalu, które zbudują oryginalny, futurystyczny klimat. Jeśli jednak nie chcemy urządzać wnętrza w minimalistycznym stylu, możemy wybrać równie proste drewniane meble w jaśniejszym odcieniu, które stworzą bardziej przytulną i kameralną atmosferę.

Nowoczesna jadalniaNowoczesna jadalnia wymaga odpowiednich dodatków. W tej bardzo współczesnej najlepiej zaprezentują się proste dekoracje w postaci nowoczesnej lampy, ciekawej rzeźby, abstrakcyjnego obrazu lub fototapety z oryginalnym motywem. Cieplejsze wnętrze urozmaicą natomiast ozdobne tkaniny firan lub zasłon, puszysty dywan i dekoracyjny żyrandol. Jednolity odcień mebli warto przełamać akcentami w mocnych, nasyconych kolorach, które są częstym elementem nowoczesnych aranżacji.

Nowoczesna jadalniaNie zapominajmy o funkcjonalności: jeszcze przed aranżacją warto przemyśleć, ile osób będzie zasiadać przy jadalnianym stole na co dzień i od święta, aby zapewnić im odpowiednio dużo miejsca. Praktycznym rozwiązaniem może być rozkładany stół, który pomieści wszystkich naszych gości podczas większych przyjęć. Wybierzmy także wygodne, ergonomiczne krzesła. Jeśli planujemy urządzenie kącika stołowego w salonie lub kuchni, pomyślmy, jak możemy go zaakcentować i zapewnić niezbędną przestrzeń dla wygodnego spożywania posiłków.

Nowoczesna jadalnia – aranżacje:

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Nowoczesna jadalnia

Leave a Comment

Previous post:

Next post: