Post image for Nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesne meble kuchenne

12 listopada 2011

Podobnie jak wszystkie meble nowoczesne, cechuje je przede wszystkim minimalizm, oszczędność wyrazu i prostota formy. Nowoczesna kuchnia to również wykorzystanie wszelkich możliwych miejsc na przechowywanie oraz niewielka ilość dekoracji, co w praktyce buduje wrażenie większej wolnej przestrzeni i ?czystego?, niezagraconego wnętrza.

Szczególnie modne są obecnie nowoczesne meble kuchenne w tonacji bieli i czerni lub bieli i brązu, choć jeśli chcemy wprowadzić do pomieszczenia nieco więcej barw, w ofercie poszczególnych marek znajdziemy również żywe kolory frontów, blatów, półek i szafek (dość popularna jest czerwień, nieco rzadziej pomarańcz i limonkowe odcienie zieleni). Pamiętajmy, żeby zgrać je z tonacją całego pomieszczenia, dobierając komplet w jednolitej barwie i tym samym stylu ? tak, żeby współgrał z kolorem ścian i podłogi, nie tworząc zbyt jaskrawego efektu. Zwróćmy także uwagę na oświetlenie, które może nadać meblom zupełnie inny charakter i dodatkowo podkreślić ich barwę.

Nowoczesne meble kuchenne

Optymalnym rozwiązaniem, dającym możliwość dopasowania do każdego pomieszczenia są oczywiście meble kuchenne pod wymiar, które dają nam gwarancję jednolitej stylizacji i odpowiedniej wielkości. Nowoczesne meble do kuchni w formie gotowych kompletów są natomiast stosunkowo tańsze i równie estetyczne, choć podczas ich kupna musimy zwrócić szczególną uwagę na dokładne wymierzenie powierzchni. Naprzeciwko tworzeniu modernistycznego wnętrza wychodzą również producenci sprzętu AGD, oferując lodówki, piekarniki, zmywarki i akcesoria w nowoczesnych kształtach i metalicznych kolorach. Jeśli lubimy technologiczne rozwiązania, z pewnością zainteresuje nas nowoczesny sprzęt z wyświetlaczami LCD czy dotykowym panelem sterującym (takie innowacyjne produkty oferuje m.in. Whirlpool).

Nowoczesne meble kuchenne

Podczas wyboru mebli powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę, lecz także funkcjonalność, którą jest istotną cechą nowoczesnych aranżacji. Całe kuchenne wyposażenie powinno swobodnie zmieścić się w szafkach i na półkach ? jeśli posiadamy sporą ilość akcesoriów do kuchni, zdecydujmy się na jej zabudowę od podłogi do sufitu, zostawiając wolną przestrzeń na środku pomieszczenia. W małych kuchniach ciekawym rozwiązaniem mogą być nowoczesne wielofunkcyjne moduły, wysuwany blat czy wysoka lada barowa, łącząca kuchnię z salonem (więcej na ten temat znajdziecie w artykule „Pomysł na małą kuchnię” w dziale „Poradnik”). Możemy również skorzystać z usług profesjonalnych projektantów, którzy pomogą nam stworzyć kuchnię na miarę naszych marzeń i potrzeb.

Nowoczesne meble kuchenne

Leave a Comment

Previous post:

Next post: