Post image for Odnawianie mebli

Odnawianie mebli

9 października 2011

Jeśli Twoje mieszkanie pozostaje takie samo już od wielu lat i chciałbyś coś w nim zmienić, nie inwestując przy tym w nowe wyposażenie wnętrza, samodzielne restaurowanie mebli może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Ten prosty i ciekawy sposób na odnawianie starych mebli pozwoli Ci przełamać nudę, dać wyraz wyobraźni i stworzyć wnętrze o zupełnie innym, niepowtarzalnym charakterze.

Dwa podstawowe sposoby odnowienia mebli to ich pomalowanie i okleinowanie. Zanim jednak weźmiemy się do dzieła, musimy najpierw usunąć starą warstwę farby lub lakieru za pomocą szlifierki. Następnie szlifujemy mebel papierem ściernym, Odnawianie mebli - okleinowaniea potem malujemy go farbą, której kolor ma być tłem dla okleiny. Możemy pomalować każdą ściankę inną barwą, lub na fragment mebla (np. górny pasek szuflady) nakleić taśmę malarską, malując pozostałą część na inny kolor. Ciekawą opcją jest malowanie mebli w kolorowe, pastelowe lub bardziej jaskrawe paski. Pierwszą warstwę farby dobrze jest rozcieńczyć z wodą. Kiedy wyschnie ostatnia warstwa, równomiernie przyklejamy jednobarwną lub wzorzystą okleinę. Możemy zdecydować się również na ozdabianie mebli wzorami, wyciętymi z gotowych szablonów. Odnawianie mebli - szablonyMocujemy szablon na powierzchni mebla, przyklejając go taśma malarską. Po namalowaniu wzoru czekamy ok. godziny, żeby farba dobrze wyschła i dopiero po tym czasie odklejamy szablon.

Ostatnia czynność, utrwalająca całą wcześniejszą pracę i nadająca powierzchni delikatny połysk, to lakierowanie. Najwygodniej będzie spryskać casino online powierzchnię mebla lakierem w sprayu. Natomiast nakładając lakier pędzlem, musimy robić to za pomocą szybkich i zdecydowanych pociągnięć, żeby uniknąć smug. Następnie czekamy, aż lakier wyschnie? i już ? nowy mebel gotowy! 🙂

Odnawianie mebliCiekawym pomysłem na odnawianie mebli może być także kupno nietypowych uchwytów i klamek, np. o kształcie muszelek czy kwiatów, które urozmaicą pokój dziecięcy. Meble dziewczynki możemy pomalować w kolorowe kwiaty, a chłopca ? w geometryczne figury. Odnawianie mebli - pokój dziecięcyDobrym pomysłem będą również namalowane z szablonów zwierzęta lub postaci z bajek. W sypialni stylowo i oryginalnie zaprezentują się szafy czy komody w orientalne, roślinne lub faliste wzory, a także meble decoupage. W podobny sposób możemy przyozdobić także lampy, wazony, butelki, ramki, albumy i inne akcesoria dekoracyjne. To doskonały sposób na popis kreatywności i stworzenie prawdziwie naszego, nieszablonowego wnętrza, przyciągającego wzrok.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: