Post image for Parawan dekoracyjny

Parawan dekoracyjny

29 Marzec 2012

Stosowany w aranżacji domów i mieszkań kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, obecnie wraca do łask jako oryginalna dekoracja wnętrza. Poza funkcją ozdobną pełni również bardzo praktyczną rolę, oddzielając od siebie dwie części pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wzorów i kolorów parawan pokojowy może być ciekawym elementem wystroju zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, a także stylizowanych aranżacjach w modernistycznym stylu.

Parawan dekoracyjnyParawan dekoracyjny posiada jedną istotną zaletę: za jego pomocą możemy dowolnie dzielić przestrzeń, zasłaniając mniej efektowną cześć pokoju, kącik telewizyjny czy komputerowy, mini-garderobę w sypialni itd. Takie rozwiązanie będzie idealnym pomysłem aranżacyjnym zwłaszcza w przypadku małych mieszkań, w których domownicy potrzebują intymnego kąciku do wypoczynku. Parawany możemy ustawić również na tarasie lub altanie ? wysoką odporność na działanie czynników zewnętrznych zapewnią im odporne na wilgoć i niskie temperatury materiały, takie jak rattan.

Parawan dekoracyjnyParawan w pokoju daje nam ponadto zróżnicowane możliwości dekoracyjne, dzięki którym podkreślimy charakter każdego pomieszczenia i nadamy mu niepowtarzalny nastrój. Wiele modeli parawanów posiada misterne wzory, nawiązujące do stylistyki orientu, form kolonialnych i retro, a także nowoczesnej sztuki dekoracyjnej. Wybór materiałów takich jak drewno, wiklina czy bambus stworzy przytulną atmosferę wnętrza. W klasycznych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się parawan w stonowanej kolorystyce, która dyskretnie dopełni aranżację. We wnętrzach Parawan dekoracyjnynowoczesnych ciekawie zaprezentuje się natomiast model z wielkoformatową fotografią lub wielobarwną grafiką w mocnych kolorach. Zdjęcie optycznie powiększy przestrzeń, natomiast wielość odcieni ożywi pokój i doda nam energii na każdy nowy dzień. Należy jedynie pamiętać, że kolorowy, zwracający uwagę parawan wymusza na nas konieczność rezygnacji z licznych dodatków w pokoju.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: