Post image for Stylowe meble kuchenne

Stylowe meble kuchenne

26 listopada 2011

Choć w sklepach meblowych zdają się dzisiaj królować nowoczesne kuchenne zestawy o prostej formie i minimalistycznej stylistyce, nie znaczy to wcale, że musimy się na nie decydować. Wiele osób nie czuje się bowiem dobrze w chłodnej atmosferze wnętrza, jaką bez wątpienia tworzą nowoczesne meble kuchenne. Jeśli więc marzysz o eleganckiej kuchni w tradycyjnym stylu, której wyposażenie zbuduje ciepły i przytulny klimat, odpowiednim rozwiązaniem będą dla Ciebie stylowe meble kuchenne, dostępne pod wymiar lub w gotowych kompletach.

Charakterystyczne cechy tego rodzaju mebli to: naturalna ?drewniana? kolorystyka, występująca w jaśniejszych lub ciemniejszych odcieniach, tradycyjne systemy i kształty szafek, fronty o subtelnych liniach i wyraźnych tłoczeniach oraz ozdobne uchwyty. Często pojawiają się także Meble kuchenne retroprzeszklone szafki o przezroczystych lub zdobionych szybach. Kuchenne blaty są zazwyczaj slotseeing jasne, zaś uzupełnieniem klasycznego wyglądu jest kominowy okap w stylu rustykalnym. Odrębną kategorię stanowią meble kuchenne retro, które posiadają dodatkowe zdobienia w postaci witrażowych szyb czy tłoczonych w drewnie kwiatowych wzorów. Zestawy takich mebli potrafią nadać kuchni prawdziwie wykwintny wyraz. Ponieważ są one dość masywne, sprawdzą się raczej w większej kuchni, której nie przytłoczą swoimi gabarytami. W mniejszym pomieszczeniu dobrze zaprezentują się natomiast meble w kolorze naturalnej sosny, kremowym i białym, które optycznie powiększą przestrzeń.

Stylowe meble kuchenne

Stylowe meble kuchenne dobrze skomponują się z jasnymi i słonecznymi kolorami ścian, tworząc wraz z nimi ciepłą, przyjemną atmosferę. Idealnie będą wyglądać na tle naturalnej drewnianej podłogi lub paneli (w nieco kontrastowym w stosunku do mebli kolorze, który pozwoli uniknąć efektu ?zlewania się? tych powierzchni), ewentualnie jasnego linoleum lub kafelków. Jeśli zależy nam na jednolitym wystroju całej kuchni, dobrym wyborem będą takie akcesoria dekoracyjne, jak delikatne firanki, ozdobny obrus, wyszywane lub ażurowe serwetki, kwiaty, wiklinowe kosze, drewniane lub gliniane pojemniki, ceramika i porcelana. Stylowa kuchnia w ciepłym brązie lub bieli ciekawie zaprezentuje się również z dodatkiem w postaci suszonych kwiatów i ziół, tworzących wnętrze w prowansalskim stylu.

Stylowe meble kuchenne

Comments on this entry are closed.

Previous post:

Next post: