Post image for Wąski przedpokój

Wąski przedpokój

16 Marzec 2012

W blokowych mieszkaniach często mamy do czynienia z długim, wąskim korytarzem, który niejednej osobie nastręczył wiele trudności podczas urządzania domu. Istnieje jednak kilka trików, które możemy zastosować, aby to pierwsze pomieszczenie jakie napotykamy po przestąpieniu progu wydawało się bardziej przestronne. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam odpowiedzieć na pytanie, jak urządzić wąski przedpokój.

Wąski przedpokójPodobnie jak w przypadku wszystkich niewielkich pomieszczeń, najważniejszy jest kolor ścian, podłogi i sufitu ? oczywiście jak najjaśniejszy. Barwa ścian powinna przy tym współgrać z odcieniem podłogi, natomiast sufit (warto wybrać podwieszany) najlepiej będzie pomalować na biało. Wąski przedpokójSam materiał nie jest

aż tak istotny ? możemy wybrać zarówno farbę, jak i tapetę czy panele. Drzwi wejściowe warto pomalować na ten sam kolor co ściany, dzięki czemu staną się niewidoczne. Równie ważne obok koloru jest oświetlenie: wąski przedpokój będzie wydawał się większy dzięki równomiernemu rozmieszczeniu żarówek czy halogenów na całej długości pomieszczenia. Lustro możemy podświetlić kinkietami.

Wąski przedpokójPrzed wyposażeniem mieszkania zwróćmy uwagę na drzwi wewnętrzne: jeśli nie są nam potrzebne, połączmy przedpokój z kuchnią lub salonem zostawiając samą framugę, co pomoże nam uzyskać wrażenie większej przestrzeni. W przypadku drzwi do sypialni i łazienki warto wybrać modele przeszklone, które wprowadzą do pomieszczenia więcej światła. Jeśli potrzebujemy w korytarzu więcej miejsca na przechowywanie lub codzienne szykowanie się do wyjścia z domu, wybierzmy drzwi przesuwne, które nie zabiorą powierzchni potrzebnej na otwierane skrzydło.

Wąski przedpokójWąski i długi przedpokój w kształcie prostokąta powiększymy optycznie także poprzez przełamanie jego symetryczności ? w tym celu na końcu pomieszczenia umieśćmy pod skosem duży podświetlony element, np. lustro. Wizualny efekt większej przestrzeni uzyskamy również dzięki szklanym półkom, lustrzanej szafie wnękowej oraz panoramicznej fototapecie. Pamiętajmy, żeby ograniczyć ilość akcesoriów i dekoracji, które mogą stworzyć wrażenie chaosu.

Wąski przedpokój – aranżacje:

Wąski przedpokójWąski przedpokój

Wąski przedpokójWąski przedpokój

Wąski przedpokójWąski przedpokój

Leave a Comment

Previous post:

Next post: