Post image for Czarno-biała łazienka

Czarno-biała łazienka

21 Grudzień 2011

Kontrastowe połączenie czerni i bieli to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Ciemny odcień dodaje pomieszczeniu klasy i http://clomidgeneric-pharmacy.net/ elegancji, a biel tworzy wrażenie czystości. Taki zestaw kolorów może zaprezentować się ciekawie i nowocześnie chociażby w łazience. Choć ciemna ceramika intuicyjnie kojarzy się nam w negatywny sposób, w rzeczywistości może wpłynąć na stworzenie niebanalnego, intrygującego wystroju wnętrza z wyczuwalną nutą tajemniczości i aurą rodem z dawnych lat.

Czarno-biała łazienkaCzarno-białe łazienki były bardzo modne zwłaszcza w ubiegłym wieku. Często pojawiała się w nich charakterystyczna posadzka z wzorem w szachownicę, wanna retro z ozdobnymi nóżkami oraz plavix 75 mg srebrne lub złote kurki. Właśnie taka łazienka w stylu retro czy vintage może stać się inspiracją dla stworzenia nieco bardziej nowoczesnego wnętrza z mieszaniną czerni i bieli. Możemy zdecydować się np. na białą wannę, sedes i umywalkę, czarno-białą podłogę i ciemne dodatki. Nieco odważniejszym krokiem jest dominacja czerni, pokrywającej ściany i łazienkowe szafki lub prysznicową kabinę. Ciekawie zaprezentuje się na pewno czarno-biała wanna lub umywalka w futurystycznym kształcie. Możliwości łączenia poszczególnych elementów w wybranym kolorze są bardzo szerokie. Czarno-biała łazienkaPodczas ich wyboru powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na określony styl łazienki – nowoczesny lub retro – aby stworzyć wnętrze o jednolitym wyposażeniu i określonym charakterze. Ważna jest także wielkość pomieszczenia: jeśli nasza łazienka jest większa, mogą dominować w niej czarne elementy, które optycznie pomniejszają powierzchnię. Jeśli natomiast mamy do dyspozycji niewielkie pomieszczenie, lepszą opcją będzie łazienka z przewagą bieli i czarnymi akcentami. Wnętrze rozjaśni nieco odpowiednio dobrane oświetlenie, zaś wizualny efekt większej przestrzeni uzyskamy, wieszając na ścianie duże lustro.

Ponieważ czarno-biała łazienka może wydawać się dość monotonna, warto urozmaicić ją kolorowymi akcesoriami. Ładnie zaprezentują się w takim otoczeniu zwłaszcza buy tadalafil czerwone, kremowe, żółte czy fioletowe akcenty. Czarno-biała łazienkaNie dobierajmy dekoracji w kilku różnych barwach, ponieważ zamiast stylowego wnętrza uzyskamy efekt chaosu i zbyt dużej różnorodności kolorystycznej. Zdecydujmy się raczej na kilka ciekawych, przyciągających wzrok dodatków w jednym

odcieniu, które sprawią, że biało-czarna łazienka nabierze jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru i wykwintnej elegancji.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: