Post image for Kamień w salonie

Kamień w salonie

7 stycznia 2012

Jednym z najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach wnętrz jest łączenie ze sobą dwóch lub kilku materiałów: zarówno w przypadku mebli, jak i pokrycia ścian, sufitu czy podłogi. Takie połączenie stanowi niemal zawsze oryginalny i zwracający uwagę element domu, wyróżniający się na tle zwyczajnych, gładkich ścian, tradycyjnych tapet czy ozdobnych tynków. Salon z kamieniaRozwiązaniem tego typu może być chociażby kamień dekoracyjny, którym pokryjemy jedną ze ścian salonu lub jej wybrany element ? niebanalny, elegancki efekt designerski gwarantowany!

W zależności od naszych upodobań kamień na ścianie salonu może być naturalny lub stanowić jedynie jego imitację. Ten ostatni wykonany jest z gipsu oraz piaskowca i dostępny w większych sklepach z materiałami budowlanymi. Wykonanie ściany z naturalnego kamienia możemy natomiast zlecić specjalistycznej firmie, zajmującej się tego typu zamówieniami ? musimy jedynie liczyć się z tym, że jej ułożenie będzie nieco droższe. Salon z kamieniaCiekawym pomysłem może być również ozdobienie fragmentu ściany mozaiką z kamieni szlifowanych, otoczaków czy marmuru. Uważajmy jednak, żeby nie przesadzić z powierzchnią kamiennego fragmentu: jeśli pokryjemy nim dużą część wnętrza, będzie ono sprawiało wrażenie ciężkiego i przytłoczonego.

W jakim miejscach możemy wobec tego umieścić kamień w salonie? Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest jedna ze ścian lub dwie przeciwległe ? ta ostatnia aranżacja lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Pozostałe ściany salonu pomalujmy na neutralny kolor, zbliżony do barwy kamienia, Salon z kamienianp. ecru, biały, beżowy, zgaszony pomarańcz czy jasny brąz. Jeśli wolimy bardziej odważne projekty, możemy zaryzykować połączenie dwóch kontrastowych barw, np. jasnego kamienia i ciemnej ściany ? tutaj jednak należy być wyjątkowo ostrożnym, łatwo bowiem przesadzić z efektem końcowym. Zamiast mocnego koloru ściany bezpieczniej będzie zdecydować się na meble w wyrazistej tonacji, które ożywią wnętrze. Kamień dekoracyjny w salonie dobrze zaprezentuje się także przy kominku lub wejściu, we wnęce pokojowej, na wysokiej kolumnie czy ścianie ze sprzętem RTV. Nie musimy oczywiście kłaść go na całej powierzchni ściany: ciekawym pomysłem może być wydzielenie szerokiego pasa Salon z kamienia(ok. 2-3 m) od podłogi do sufitu, który będzie znajdował się za kącikiem wypoczynkowym lub telewizorem. W ten sposób podkreślimy wybrany fragment pomieszczenia i sprawimy, że nasz salon z kamienia zaprezentuje się naprawdę wyjątkowo, wzbudzając zachwyt wszystkich odwiedzających nas osób.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: