Post image for Meble decoupage

Meble decoupage

4 Październik 2011

Szukasz mebli z duszą lub chcesz znaleźć dobry sposób na odnowę tych starych, pokrytych kurzem i zalegających w piwnicy lub na strychu? A może chciałbyś po prostu cieszyć się oryginalnymi wzorami i delikatnym motywem na starym drewnie? We wszystkich tych przypadkach doskonałym rozwiązaniem będą meble decoupage, nadające wnętrzu subtelności i artystycznego kunsztu.

Decoupage jest techniką ozdabiania przedmiotów, polegającą na przyklejaniu na powierzchnię wyciętego z papieru wzoru, pokrywanego następnie kilimowa warstwami lakieru. Taki wzór wtapia się całkowicie w materiał, przez co wygląda na namalowany. Istnieje też inna technika zdobienia, zwana serwetkową: zamiast wzoru przyklejamy na powierzchnię papierową serwetkę. Meble decoupage - stolikW taki sposób możemy ozdabiać różne przedmioty codziennego użytku: skrzynki, pudełka, doniczki, ramki do zdjęć, ceramikę, albumy i oczywiście meble. Można robić to domowym sposobem, używając motywów wyciętych z gazet lub wydrukowanych, choć na rynku dostępne są obecnie specjalistyczne produkty do tworzenia techniką decoupage: wzory, farby, lakiery, a także artykuły, pozwalające osiągnąć wrażenie starości, m.in. poprzez stworzenie charakterystycznych pęknięć.

Meble decoupage - półki

Meble decoupage należałoby wpisać do kategorii mebli rustykalnych, co sprawia, że są doskonałym uzupełnieniem wnętrz klasycznych i stylizowanych na antyk. Doskonale współgrają z meblami retro. Kieliszek decoupageWzory decoupage sprawdzą się nie tylko jako pokrycie drewna ? mogą być przyklejane także na powierzchnie szklane, plastikowe i metalowe, a nawet na tkaniny. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, szukających oryginalności i chcących uzyskać romantyczny, delikatny charakter aranżacji wnętrza. Pudełko decoupageCiekawie zaprezentują się zarówno stare komody, szafy i łóżka odnowione tą techniką, jak i meble kuchenne, krzesła, taborety, toaletki, łazienkowe szafki oraz poszczególne elementy zastawy stołowej. Uważajmy jednak, żeby zbyt duża ilość wzorów nie odniosła efektu odwrotnego niż zamierzony, wprowadzając do wnętrza zbyt wiele ?pstrokacizny? ? warto zachować umiar, decydując się na delikatne wzory lub pokrycie nimi jednego-dwóch mebli w pomieszczeniu.

Leave a Comment

Previous post:

Next post: